GüncelKadın

Antep’te Milisler 8 Mart dolayısıyla korsan eylem düzenledi

Milisler Dilok’un (Antep) Şehitkamil İlçesi ve Gazikent ilçesinde 8 Mart Mahallesi’nde bir eylem düzenledi

http://www.hbdh-online.org’ta yer alan habere göre, 5-6 Mart’ta Dilok’un (Antep) Şehitkamil İlçesi ve Gazikent ilçesinde 8 Mart Mahallesinde KBDH Şehit Besê Anuş Milisleri ve HBDH Kürdistan Komitesi Milisleri 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla ortak eylem gerçekleştirdi.

Haberde, gerçekleşen eylem sonucunda alana gelen polis güçlerine yönelik molotofkokteyli ve havai fişekleri ile müdahale edildiği, bir süre çatışma yaşandığı, eylemde zırhlı araçların darbe alarak alandan çekildiği, faşizmin medya kuruluşlarına ait bir canlı yayın aracı da yanarak kullanılamaz hale geldiği ifade edildi.

Haberde milislerin şu açıklamasına yer veriliyor:

“Bizler kadın özgürlük mücadelesinin öncü gücü olarak var olan erkek egemenlikle devlet zihniyetini ve özelde kadınlara genelde tüm topluma dayattıkları baskı ve zulme karşı mücadele ediyoruz. Kadın özgürlük hareketinin Kürt Halk Önderi Abdullah Öcalan öncülüğünde Kürdistan’da yarattığı kadın özgürlük ideolojisi bütün dünya kadınlarına umut ve mücadele gerekçesi olmuştur…Bu mücadeleye öncülük edecek olanlarda bizleriz Kürdistan ve Türkiyeli kadın devrimciler olarak mücadelenin yükü bizim omuzlarımızda. Bugün yoldaşlarımız zindanlarda bu kadar baskı ve zulmün altında bedenlerini eyleme yatırdıysalar, Garê’de yoldaşlarımız düşmana bu denli bir darbe vurduysa, Rojava devrimini inşa eden ve koruyan yoldaşlarımız hala direniyorsa, bu bize açık bir direniş mesajıdır. “

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Diğer içerik
Kapalı
Başa dön tuşu